H520 - System monitoringu leśnego z powietrza

 • H520 - System monitoringu leśnego z powietrza
 • H520 - System monitoringu leśnego z powietrza
 • H520 - System monitoringu leśnego z powietrza
 • H520 - System monitoringu leśnego z powietrza
 • H520 - System monitoringu leśnego z powietrza
 • Heksakopter Yuneec H520
 • Kamera Yuneec E90 dla Yuneec H520
 • E10T kamera termowizyjna 320 x 256 50° FOV, 4,3 mm
 • E10Tv kamera termowizyjna 640 x 512 32° FOV, 14 mm
 • Kamera multispektralna LaQuinta DB2 Vision do H520
 • PARROT SEQUOIA+
 • Kamera multispektralna Micasense RedEdge-MX
 • Pix4Dfields - Licencja 1 miesiąc (1 urządzenie)
 • Agisoft Metashape Standard
 • DRON ZASTĘPCZY H520 - ROCZNY ABONAMENT
Producent: Yuneec
Seria: Mantis
160 808,97 zł
/ szt.
Cena brutto. Do ceny należy doliczyć
160808.97
    Przeczytaj więcej na blogu:
Przejdź do bloga

  Ochrona lasów z drona  

 

Yuneec H520 - system monitoringu lesnego H520 - dron do monitorowania lasów 

_____

H520 -  SYSTEM MONITORINGU LEŚNEGO Z POWIETRZA 

  

System monitoringu leśnego oparty o drona Yuneec H520 jest rozwiązaniem modularnym dedykowanym do szerokiej gamy zadań pracowników leśnych od zwalczania szkodników leśnych przez opracowania ortofotomap po kontrolę bezpieczeństwa w lasach. Wsparcie dla leśników zostało przemyślane jako kompleksowy program uwzględniający zarówno szczególne potrzeby jak i dotychczasowe doświadczenia zespołów zajmujących się nalotami dronowymi w Lasach Państwowych.         

_____

SZEROKI WYBÓR

KAMER I SENSORÓW

 

H520 może zostać wyposażony w różne kamery. E90 zapewnia płynne nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K, podczas gdy dualne kamery termowizyjne CGOET, E10T, E10Tv  umożliwiają filmowanie w podczerwieni, odczyt względnej temperatury przedmiotów w kadrze, oraz filmowanie w warunkach słabego oświetlenia, dzięki 20-krotnie wyższej czułości na światło niż ludzie oko. Kamera E50 z obiektywem 50mm to nie tylko urządzenie idealne do wszelkiego rodzaju inspekcji, ale także świetny sprzęt do fotografii powietrznej. Potężny czujnik umożliwia uchwycenie szczegółów obiektów z dużych odległości. E90 oferuje wysoką rozdzielczość oraz dysponuje obiektywem szerokokątnym. Sprawdza się świetnie w aplikacjach mapujących oraz fotografii powietrznej. Potężny czujnik 1*CMOS z rozdzielczością 20 megapikseli czyni z tej jednostki świetne kompaktowe urządzenie do fotografii przyrodniczej. Montaż kamer multispektralnych Micasense RedEdge umożliwia zwalczanie szkodnictwa leśnego wyznaczanie upraw do wycinek i oprysków. Dostępne są warianty H520 z RTK lub możliwość rozszerzenia latających H520 o moduł RTK w późniejszym terminie.

Yuneec H520 hexacopter

 

H520_kamery__sensory_i_oprogramowanie

 

_____

OPROGRAMOWANIE

 

Mantis Q Waypoint H520 PIX4D Open

Agisoft Metashape to samodzielny program, który wykonuje fotogrametryczne przetwarzanie obrazów cyfrowych i generuje dane przestrzenne 3D do wykorzystania w aplikacjach GIS, dokumentacji dziedzictwa kulturowego i produkcji efektów wizualnych, a także do pośrednich pomiarów obiektów o różnych skalach.

Sprawdź więcej..

Pix4Dmapper przetwarza obrazy rgb, termiczne i wielospektralne wykonane ręcznie, dronem lub samolotem i zapewnia dokładną chmurę punktów 3D, DSM, DTM, ortofotomozaikę i teksturowaną siatkę 3D. Przetwarzanie na komputerze i w chmurze ze zintegrowanymi przepływami pracy między dwiema platformami.

Sprawdź więcej..

Open Drone Map to darmowy (sic!) zestaw narzędzi o otwartym kodzie źródłowym do przetwarzania zdjęć z dronów lotniczych. Typowe drony wykorzystują proste aparaty typu „wyceluj i fotografuj”, więc obrazy z dronów, choć z innej perspektywy, są podobne do wszystkich zdjęć wykonanych z standardowych kamer tj. obrazów niemetrycznych.

Sprawdź więcej..

 

_____

CASE STUDIES

 

 Gradacja kornika - UAV   Zróźnicowanie kolorystyczne 

Walka z kornikiem

Ortofotomapa

Zróżnicowanie kolorystyczne na mapie

  Pomiar mas ziemnych lub stosu z drona  Jemioła 

Inwentaryzacja szkód na polu

Pomiar mas ziemnych lub stosu

Lokalizacja jemioły

 

 

Yuneec Academy LAS, Nadleśnictwo Rzepiń

_____

DEDYKOWANE SZKOLENIA UAVO

 

Dla operatorów dronów Yuneec H520 pracujących w obszarze leśnym rekomendujemy Centralny Ośrodek Szkolenia Operatorów Dronów na Potrzeby Leśnictwa w Rzepiniu. Jest to szkoła latania utworzona dla pracowników Lasów Państwowych i równocześnie jedna z najbardziej uznanych szkół UAVO w Polsce. Wieloletnie doświadczenie, gruntowna znajomość pracy leśnej oraz najnowszych narzędzi daje szerokie możliwości zarówno dla osób planujących wdrożenie dronów do pracy w swoim nadleśnictwie jak i doświadczonych operatorów poszerzających zakres kompetencji i aktualizujący wiedzę o przepisach UAVO. W Centralnym Ośrodku Szkolenia Operatorów Dronów na Potrzeby Leśnictwa kursanci mają możliwość nauki i treningów praktycznych na dronach Yuneec H520  

 

Obszary szkoleń:

 • VLOS
 • BVLOS
 • Fotogrametria
 • Termografia
 • Termowizja

 

 

_____

DLACZEGO YUNEEC?


 • H520 dużo lepiej radzi sobie w bardzo silnym wietrze (nawet do 60 km/h).
 • Wysoka niezawodność dronów Yuneec.
 • Gimbal obracający się w nieskończoność wokół własnej osi umożliwia filmowanie bez konieczności manewrowania całym dronem.
 • Składane podwozie nie wchodzi w kadr podczas nagrywania wideo i wykonywania zdjęć.
 • Zamknięty system sterowania i transmisji obrazu z brakiem konieczności logowania się do serwerów zewnętrznych - spełnianie restrykcyjnych wymagań służb mundurowych. DJI został zabroniony m.in. w służbach zbrojnych USA z powodu rażących zagrożeń bezpieczeństwa informacji. 
 • Brak wymuszania aktualizacji systemu przed lotem - uniknięcie trudnych sytuacji w przypadku zaplanowania lotów dla konkretnych wydarzeń. 
 • Hot swap umożliwia wymianę kamery bez konieczności wyłączania drona. Szeroki wybór kamer wizyjnych, dualnych termowizyjnych oraz multispektralnych.
 • Możliwość instalacji urządzenia pomiarowego badającego zanieczyszczenie powietrza dla potrzeb ustawy antysmogowej czy emisji przemysłowych.
 • Wymienne baterie w aparaturze sterującej. 
 • Możliwość ładowania aparatury sterującej przez powerbank w trakcie pracy.
 • Wbudowany w aparaturę sterującą ST16S jasny wyświetlacz 7".
 • Jaskrawa kolorystyka poprawia widoczność w trudnych warunkach oświetleniowych. Na specjalne życzenie H520 możemy dostarczyć w czarnej obudowie
Aparatura ST16S 
h520 klatka bumper 

 

_____ 

INTUICYJNE PLANOWANIE LOTU AUTONOMICZNEGO

 

Oprogramowanie Yuneec DataPilot stanowi podstawę dla wszystkich funkcji lotu H520. Nawigacja w menu przebiega w sposób intuicyjny i oczywisty dla użytkownika, zapewniając maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia.

Używając Mission Mode użytkownik może na zintegrowanej mapie zaznaczyć współrzędne, których całkowicie automatycznie H520 użyje podczas misji. Dla każdego punktu można określić parametry takie jak wysokość, pozycja kamery (POI) lub odchylenie. Interpolacja trasy między punktami jest w linii prostej. Prędkość lotów pomiędzy punktami może zostać dostosowana do 50 km/h. Po ukończeniu misji H520 może wylądować, powrócić do miejsca startu bądź powtórzyć misję. Inną możliwością jest odbycie tzw. misji wielokątnej. Oznacza to, że Data Pilot umożliwia pilotowi określenie obszaru wokół którego (lub w którym) dron ma latać. Oprogramowanie automatycznie oblicza całkowitą odległość, czas lotu, a także wielkość danego obszaru. Po dokończeniu ustawień H520 automatycznie rozpocznie misję, a po wszystkim powróci do miejsca startu. 

Oprogramowanie Yuneec DataPilot jest nieustannie poszerzane o świeże rozwiązania w zakresie planowania lotów autonomicznych oraz nowe funkcjonalności. Zgodnie z generalna zasadą działania firmy Yuneec w zakresie opieki nad dotychczasowymi operatorami, kolejne upgrade'y są dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników. Zakupiony dron rozwija się w czasie wraz z użytkownikiem. 

_____

H520 - WSPARCIE DZIAŁAŃ LEŚNIKA Z POWIETRZA

 

H520 został opracowany z myślą o zastosowaniu komercyjnym. Jest on doskonałym rozwiązaniem ze względu na długi czas lotu, sprawdzoną i solidną konstrukcję i wielozadaniowość gotowego zestawu. Duże śmigła z systemem szybkiego montażu zapewniają krótki czas przygotowania do lotu i niski poziom hałasu podczas pracy. Jego kolor sprawia, że trudno go nie zauważyć. Jakość wykonania jest bezkompromisowa, dzięki czemu jest to doskonałe narzędzie do codziennego użytku. Możliwość awaryjnego lotu z użyciem jedynie pięciu silników, oraz redundancja sterowania po 2,4GHz oraz 5,8GHz sprawiają że H520 jest wyjątkowo bezpieczny. Akumulator o zwiększonej pojemności zapewnia nawet do 28 minut lotu, a w razie czego dron samodzielnie wraca i bezpiecznie ląduje. Czas lotu: do 28 min.

Specyfikacja:

 • Całkowity brak NO FLY ZONE
 • Kamera z przetwornikiem 1" CMOS, gimbal
 • 360 stopni no limit, 4K 60 FPS, 8 x zoom cyfrowy
 • Wbudowany w aparaturę wyświetlacz 7''
 • Wymienne kamery wizyjne, dualne termowizyjne, multispektralne oraz rozbudowa o czujnik badania zanieczyszczenia powietrza
 • RTK
 • 28 minut lotu

 

Yuneec H520 kamera termowizyjna CGOET

 ST16S

_____

PROFESJONALNA APARATURA

 

Sprawdzona stacja naziemna ST16S Ground Station używana przez Typhoon H została ulepszona na wielu płaszczyznach i przystosowana do pracy z H520 Bazę stanowi ultraszybki procesor Intel Quadcore, który dostarcza niezbędnej mocy obliczeniowej całej jednostce. System Android pozostaje podstawą, zapewniając prostą i intuicyjną obsługę H520. Zespół projektantów dołożył szczególnych starań w zakresie implementacji nowych funkcji. Wysoka jasność wyświetlacza zwiększa czytelność w ciężkich warunkach. ST16S zostało wyposażone w gniazdo USB służące do streamowania na żywo do osobnego urządzenia lub wyświetlania obrazów na monitorze LCD w celach komercyjnych. Aparatura ST16S jest sprzedawana w cenie drona H520. Istnieje możliwość rozszerzenia zestawu o dodatkową sztukę dla wykorzystania trybu w dwuosobowym zespole, gdzie jedna osoba steruje dronem a druga steruje kamerą (team mode)

H520 dron zastępczy

 

_____

DRON ZASTĘPCZY

 

W branży profesjonalnych usług dronem, niezawodność i ciągła dostępność narzędzi jest istotnym atutem. Wiemy jakim problemem jest usterka drona gdy właśnie trzeba dokończyć zlecenie. AeroMind, dystrybutor Yuneec, wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom i daje możliwość zabezpieczenia ciągłości Waszej pracy. Posiadacze H520 mogą skorzystać z pakietu „Dron zastępczy” na czas ewentualnej naprawy. 

Oferowana usługa dedykowana jest dla operatorów dronów Yuneec H520 i występuje w dwóch wariantach: abonamentu i wypożyczenia. Abonament polega na tym, że użytkownik opłaca roczną składkę, dzięki czemu jest on uprawniony do drona zastępczego na czas naprawy w serwisie producenta (Yuneec Europe) lub autoryzowanych serwisach krajowych. Z wypożyczenia natomiast można skorzystać na bieżąco w zależności od potrzeb, płacąc za każdy dzień użytkowania drona.

Zobacz więcej...

 

_____

OFERTA SPECJALNA DLA LASÓW PAŃSTWOWYCH

 

"H520 System monitoringu leśnego z powietrza" został przygotowany jako kompleksowe rozwiązanie dla pracowników Lasów Państwowych. Skontaktuj się z nami! Przygotujemy konfigurację drona z odpowiednimi kamerami i sensorami spośród wszystkich produktów dostępnych na rynku. Pomożemy w doborze oprogramowania wraz z pokazaniem możliwości korzystania z bezpłatnych rozwiązań. Zależy nam na profesjonalnym przygotowaniu operatorów H520, umożliwiamy skorzystanie z szkolenia produktowego gratis. 

 

aeroMind

Beniamin Wróblewski

Specjalista ds. dystrybucji UAV kom.

+48 533 325 330

beniamin.wroblewski@aeroMind.pl

ul. Piątkowska 112B Poznań

biuro +48 61 307 10 30

www.aeroMind.pl

www.Yuneec.pl

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Zamknij
Jplayer
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel