Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

3...2...1...Dron/UP

2015-10-01
3...2...1...Dron/UPMiniony weekend minął nam pod znakiem kolejnego eventu, w którym mieliśmy przyjemność wziąć udział. Tym razem zasililiśmy nie tylko grono wystawców, lecz także organizatorów. Wraz z Portem Lotniczym Poznań Ławica, zorganizowaliśmy największy w tym roku event poświęcony miłośnikom różnego typu bezzałogowych aparatów latających.

Równolegle z festiwalem Dron/UP odbywały się Dni Otwarte Portu Lotniczego Poznań - Ławica. W ubiegły weekend udostępniono zwiedzającym m.in. sortownię bagażu i płytę lotniskową, na której zazwyczaj stacjonują samoloty. Przed budynkiem odbyły się także pokazy Straży Pożarnej oraz innych służb lotniskowych, które zapewniają na co dzień bezpieczeństwo pasażerom.

IMG_3082

Wracając do tego, co interesuje nas - zawodnicy dron race...

Impreza zaczęła się już w sobotni poranek. Pierwsi wystawcy pojawili się w hali odpraw poznańskiego Portu Lotniczego już przed godziną 8:00, by rozstawić swoje stoiska. Około 9:30 rozpoczęła się konferencja poświęcona tematyce dronów. W czasie jej trwania, poruszano tematy związane między innymi z bezpieczeństwem wykonywania lotów i prawem lotniczym, a także technikami wykonywania zdjęć i filmów z powietrza.

Miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń czekali z niecierpliwością na godzinę 11:00 w sobotę, bowiem właśnie wtedy rozpoczęły się wyścigi dronów klasy 250. Zawody rozpoczęły się rundą eliminacyjną, w której każdy zawodnik musiał pokonać pełne konkursowe okrążenie. Jeśli udała mu się ta sztuka, cieszył się z awansu do rundy finałowej.

Finał rozpoczął się około godziny 15. Awansowało do niego 18 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w parach. Po zakończeniu dziewięciu wyścigów, na linii startu stanęło trzech najlepszych zawodników, by zawalczyć o najwyższe laury.

ADSC_1649

W czasie wyścigu finałowego nie zabrakło emocji i dynamicznych zwrotów akcji. Prowadzący przez większą część składającej się z 3 okrążeń trasy Maciej Poschwald, na ostatnim okrążeniu zahaczył śmigłami o jedną z bramek i jego "250-tka" upadła "na plecy", co zakończyło jego udział w wyścigu. Wtedy wyprzedził go Marcin i ....

Po zakończeniu rywalizacji, trójka najlepszych zawodników otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe:

Miejsce I, 5000zł + Walkera Runner 250 delux ( wersja z kamerą, OSD i Goggle2) + pamiątkowy puchar
Miejsce II, Walkera Runner 250 (wersja z OSD i kamerą)
Miejsce III, Walkera Runner 250 (wersja z OSD i kamerą)

BDSC_0609

Zwycięzcą wyścigu został Marcin Baliniak, drugie miejsca zajął Maciej Poschwald, a na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Rączkiewicz.

Według Łukasza Wasika - kierownika zawodów, tor był szybki i średnio trudny technicznie. Największy kłopot sprawiały niskie bramki, przez które należało przelecieć oraz wbrew pozorom... długa prosta startowa, na której niektórzy zawodnicy rozpędzali się tak bardzo, że mieli problem ze zmieszczeniem się w lewym zakręcie tuż za nią.

Co działo się poza torem?

W części wystawienniczej (Expo) nie brakowało zwiedzających. Na naszym stoisku właściwie przez cały dzień nie brakowało gości. Co kilkanaście minut w naszej klatce odbywały się pokazy możliwości, jakie oferują dostępne w naszej ofercie drony. W powietrze wzbiły się między innymi: Walkera Tali H500, Yuneec Typhoon Q500 4K, Walkera Scout X4 oraz X8 a także Runner 250 i QR X350 PRO.

BDSC_0105 BDSC_0205

Nasze modele wykonywały również loty na zewnątrz. Do dyspozycji była duża klatka, na którą została zaadaptowana przypominająca kształtem skrzydło wiata wejściowa do hali przylotów Portu Lotniczego Poznań Ławica. Pokazy latających maszyn wzbudziły niemałe zainteresowanie publiczności.

Niedziela - dalszy ciąg pokazów i wystawy

Kolejny dzień Dron/UP także zaczął się wcześnie i był bardzo pracowity. Chociaż dla zwiedzających drzwi otwarły się dopiero o 11, większość wystawców zjawiła się już kilka minut po 9. W niedzielę nasze stoisko odwiedziło wielu gości.

Teren pokazów został dodatkowo rozszerzony o płytę lotniska, nad którą w sobotę odbywał się wyścig dronów klasy 250. Dużo większy teren niż pod wspomnianym wcześniej skrzydłem pozwolił nam pokazać więcej możliwości dronów, które posiadamy w sprzedaży.

Ostatni goście opuścili teren pokazów około godziny 17.

Pierwsze spotkanie Dron/UP za nami. Jako współorganizatorzy pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom konferencji oraz zawodnikom Dron Race a także wszystkim gościom, którzy bardzo licznie odwiedzili nasze stoisko. Życzymy wszystkim wysokich lotów oraz tyle samo startów co lądowań.

Zawodnicy - szlifujcie formę i do zobaczenia za rok!

pixel