Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Yuneec V18 – dostrzegaj nieodkryte

2015-11-25
Yuneec V18 – dostrzegaj nieodkryteW ostatnich miesiącach wiele mówiło się o zastosowaniu dronów z kamerami do celów inspekcyjnych. Kamery w urządzeniach takiego przeznaczenia nie muszą się charakteryzować ponad 20MP matrycą, która pozwala już bez obróbki uzyskać żywe kolory i odpowiedni kontrast.

Nie jest łatwo jednocześnie spełnić wszystkie warunki, o których mowa powyżej. Jednak najnowsza kamera marki Yuneec - czyli Yuneec V18 w połączeniu z dronem Yuneec Tornado H920 jest w stanie całkowicie spełnić wymienione wyżej oczekiwania. Kamera V18 charakteryzuje się wyjątkowo kompaktową i zwartą budową. Dzięki temu, że nie posiada zbędnych elementów, jest stosunkowo lekka, co przekłada się na długi czas lotu pod dronem. Obiektyw jest całkowicie zabudowany w obudowie kamery, dzięki czemu w czasie lotu nic nie wystaje poza jej obrys. To olbrzymi plus, ponieważ w znacznym stopniu ogranicza możliwości jej uszkodzenia. Elementy optyczne użyte do konstrukcji obiektywu to najwyższej jakości soczewki, które właściwie nie powodują zniekształceń obrazu. Kamera nie posiada również efektu rybiego oka, ponieważ jej kąt widzenia wynosi 54,8 stopnia. Dzięki temu obraz jest bardziej naturalny i nie posiada zniekształceń, przy jednoczesnym zachowaniu dużej szerokości kadru i dużego pola widzenia. Układ optyczny pozwala na wykonanie 18-krotnego zbliżenia.

Zestawy inspekcyjne muszą natomiast charakteryzować się dużymi możliwościami operacyjnymi, do których zalicza się:
  • długi czas lotu
  • dużą stabilność lotu
  • możliwość zaawansowanej obsługi kamery z ziemi
  • możliwie duży zoom optyczny kamery
  • dobrą stabilizację gimbala
  • możliwość wykonywania bardzo precyzyjnych ruchów kamerą

P1010998

IMG_000002_3057 IMG_000004_2917

Niepodważalnym atutem kamery jest jej niska masa i bardzo kompaktowe wymiary. Cały układ, wraz z gimbalem i elektroniczną płytką stabilizatora waży 750g. Tak niska masa zespołu umożliwia umieszczenie w dronie trzech dedykowanych akumulatorów, które pozwolą na lot trwający nawet 40minut. Przez ten czas można bardzo wiele zobaczyć z powietrza. Na szczególną uwagę zasługuje również jakość rejestrowanych filmów. Kamera nagrywa w rozdzielczości FullHD, co z kolei umożliwia dokładną analizę nagrania na komputerze oraz łatwą ich obróbkę. W przeciwieństwie do nagrań w formacie 4K, filmy FullHD jest w stanie obrobić większość programów dostępnych na rynku i w Internecie.

Kamera posiada również możliwość fotografowania. Słowa uznania należą się producentowi również za gimbal. Układ stabilizujący kamerę został wykonany w bardzo schludny sposób, nie przyczyniając się do zbędnego powiększenia całego zespołu. Zostały w nim zastosowane silniki bezszczotkowe najwyższej jakości oraz niezawodny kontroler. Tak zgrany ze sobą układ gwarantuje bardzo dobrą stabilizację nawet przy maksymalnym, 18-krotnym zbliżeniu.

Stabilizator umożliwia obrót kamery o 360 stopni dzięki czemu operator kamery ma pełną możliwość sterowania, bez konieczności angażowania operatora drona w jej obrót dookoła własnej osi. Warto wspomnieć w kilku słowach również o systemie transmisji video. Zastosowany w kamerze nadajnik FPV umożliwia przekazywanie obrazu na odległość około 800m, co daje bardzo duże możliwości operacyjne. Zasięg transmisji FPV może zostać jeszcze dodatkowo zwiększony, jeśli w aparaturze zamiast dedykowanej anteny zastosowana zostanie antena panelowa lub helikalna. Kamera Yuneec V18 została przetestowana w wielu działaniach operacyjnych, w których wzięła udział nasza firma. Jednym z nich były loty testowe polegające na odnalezieniu jak najbardziej oddalonych, charakterystycznych obiektów. Dzięki zaangażowaniu operatorów, udało się nagrać wysokie budynki i maszty antenowe z odległości nawet 10 km, a jedynym ograniczeniem była w tej sytuacji przejrzystość powietrza.

IMG_000012_9832

Inna sytuacja pozwoliła na sprawdzenie jakości i ostrości rejestrowanego przez urządzenie obrazu. Nasze testy pokazały, że za pomocą tej kamery możliwe jest odczytanie numerów rejestracyjnych samochodu, który znajduje się w odległości przekraczającej 500m od drona. Połączenie takich możliwości z wyjątkowo cichą pracą Yuneeca Tornado H920 pozwala na bycie niezauważonym podczas filmowania interesujących nas obiektów.

Dla kogo przeznaczona jest ta kamera?

Yuneec V18 to kamera, która nie jest dedykowana filmowcom i osobom, które pragną nagrywać piękne ujęcia z lotu ptaka. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim profesjonalistom, firmom i instytucjom, które szukają uniwersalnego narzędzia inspekcyjnego i monitorującego. Wszechstronność kamery połączona z bardzo wysoką jakością wykonania daje nieograniczone wręcz możliwości zastosowania w działaniach poszukiwawczych, inwigilacyjnych czy inspekcyjnych. Kamera Yuneec V18 została przedstawiona strażakom PSP z podpoznańskiego Bolechowa i wzbudziła wśród nich duże uznanie. Chcąc dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, polecamy odwiedziny strony internetowej www.dronydlasluzb.pl/prezentacje/bolechowo-22-02-16. Nasza firma posiada również możliwość dostosowania kamery do potrzeb klienta. Możemy zmienić domyślny kąt ustawienia kamery, jak i zakres jej wychyleń. Dzięki temu, Yuneec V18 wraz z dronem H920 Tornado staje się jeszcze bardziej wszechstronnym produktem. Zapraszamy też do zapoznania się z specyfikacją i ofertą cenową: www.aeromind.pl/produkt/yuneec-tornado-h920.

P1010874 P1030009

pixel